Pokémoni na fakultě

18

SRPEN, 2016

Fakulta
Zábava
Studenti

Nejsilnější současný trend, skrze aplikaci Pokémon GO, se nevyhnul ani naši fakultě. Proto jsme neváhali a šli jsme zjistit, kteří pokémoni se na ní vyskytují nejčastěji.

Co jsou zač?

Ačkoliv od vzniku pokémonů uplynulo již  20 let a její původní publikování patřilo společnosti Nintendo pro Gameboy, jejich tvůrce  Satoši Tadžiri může být na sebe dostatečně pyšný, neboť hra žije dál a to v ještě lepší a reálnější podobě.

V současné době si mobilní aplikaci Pokémon GO můžete stejně jako dříve Gameboy nosit všude s sebou. Avšak dnes se svět pokémonů ( z větší části inteligentních tvorů) přesunul ještě více do našeho světa. Pro dokonalejší iluzi můžete skrze kameru vašeho mobilního telefonu na ně narazit prakticky kdekoliv.

Tyto roztomilé příšerky se dělí na nejrůznější typy a disponují celou řadou útoků, jejichž množství i síla se postupem času zvětšuje. Pokud se o ně budete dobře starat, (ani není nutné oprašovat náročnou péči, jako tomu bylo u Tamagochi) tak se mohou vyvíjet až megavyvíjet. Ve výsledku získáte elitní bojovníky, které můžete využít v přátelských soubojích. Mimo souboje si také můžete vzít za cíl chytit je všechny.

Od původních 150 pokémonů z takzvané první generace, již nějaký čas uplynul, přesněji šest dalších generací, a tak máte skutečně co dělat, než je pochytáte všechny. Včetně toho, že někteří z nich jsou mimořádně vzácní a nedají se chytit jen tak někde. Velký poprask nedávno způsobila mediální kachna, která prohlašovala, že plynného pokémona Kofinga lze chytit pouze v bývalém koncentračním táboře Osvětimi.

Jaké pokémony můžeme na fakultě polapit?

Nejvíce nás ovšem zajímalo, jaké že to máme pokémony na naší fakultě. Neváhali jsme se tam proto vypravit. Můžeme s klidným srdcem říci, že pro začátečníky zde čekají klasiky z první generace, které starší a pokročilé studenty vezmou za srdce. Převážně se jedná o pokémony hmyzí. U vrátnice na nás výhružně pokukovala Kakuna. Zatím co, její evolučně nižší stádium, Weedle se housenkovitým rytmem pohyboval po prvním patře, před studijním oddělením. Vůbec největší koncentraci pokémonů a nejvzácnější úlovek se nám podařilo odchytit ve třetím patře na chemii. Tady byl Kabuto. Tento  z fosílie laboratorně znovuoživený a poměrně vzácný pokémon nám udělal upřímnou radost. Nadšeně jsme pročesávali fakultu dál a v zádech jsme neustále měli Venonata a Pidgeyho. Ti nás bedlivě sledovali na každém kroku až do opuštění budovy. Proslýchá se, že ve čtvrtém patře údajně sídlí i jeden z legendárních pokémonů, ale k naší smůle jsme ho zatím neobjevili. Snad budete mít větší štěstí vy. A tak tedy catch’em all!

 

 

Jsi aktivní?

Podívej se, jaké jsou možnosti studentského zapojení na fakultě. 

ZDE

Máš kde spát?

Přečti si důležité informace o životě na kolejích.

ZDE

Nejsi z Prahy?

Startovací informace pro mimopražské studenty.

ZDE