Peďák má novou šéfredaktorku

Studentský portál peďák.cz prochází největší změnou od založení. Po téměř roce fungování se kompletně mění vedení, co tyto změny přinesou a na co se můžou studenti těšit?

Čtyři věci, které čekají Peďák.cz v roce 2017… a čtyři důvody, proč by Tě to mělo zajímat

  1. Peďák byl, je a bude místo pro všechny. Bez ohledu na to, jestli jsme z biologie, francouzštiny nebo hudebky, všechny nás spojuje nejen univerzitní základ, ale i „studentské klasiky“ – kam na jídlo, pivo, párty, jak přeletět za deset minut z Rettigové na Celetnou (o Brandýsu nemluvě). Nadále budeme s humorem mapovat život budoucích učitelů a sdílet užitečné tipy a rady.
  2. Tyto rady a tipy nově nalezneš také na Instagramu, Twitteru, Snapchatu a Youtube. Více o využití populárních sociálních sítí se dozvíš ve video rozhovoru, ke kterému jsme si přizvaly, jak jinak, ajťáka – Honzu Vaise.
  3. Bude pokračovat tradice úspěšné Social Night PedF UK. Spolu s námi se seznámíš nejenom se dnem půllitru zlatého moku, ale také se studenty napříč ročníky, formou studia a fakultou.
  4. Cukrem a bičem Peďáku budu po naší zakladatelce Elišce vládnout já, Bára. Také slyším na „ta hodná paní“ a „Vaše velebnosti“.

Plná verze rozhovoru: Jak vzniknul peďák, jaké jsou jeho největší neúspěchy a jaká je jeho budoucnost? Moderuje Jan Vais.

Nová šéfredaktorka Barbora Imrišková

 

 

A proč je to pro tebe důležité?

  1. Protože Tě chceme k nám. Víš, co by šlo udělat líp, ale nevíš jak? Víš jak, ale nevíš kde? Přece na Peďáku! Náměty na články a videa jsou vítané!
  2. Protože jsme zde pro Tebe. Zajímá nás Tvůj názor, Tvoje nápady a dokážeme Ti pomoct je uskutečnit.
  3. Protože studentem býti je věc přímo nelehká, a zábava musí být. Taky se nedá pořád jen učit.
  4. Protože studovat Pedagogickou fakultu je náročné, ale skvělé a my jsme na naší školu hrdí. Seš v tom s námi? Ozvi se.

Barbora Imrišková

 

 

Peďák se stal spolkem Univerzity Karlovy.

Za videa a fotografie děkujeme Filipu Maškovi.

snap 13443984_10205065430475406_679166955_n13434014_10205065437275576_753655305_n-313414520_10205065480316652_1907280967_n-1

pedakuk        @pedak.cz              Peďák UK             pedak_uk

Sbohem a šáteček

Pár slov díků

Je naivní myslet si, že vše zvládl jeden člověk, že vše přišlo jen tak, samo, zničeho nic, protože tak to nebylo. A ač nejsem fanoušek patosu, pár slov bych si přála napsat, jen co toto první – děkuji věnuji všem studentům, kteří dali tomuto portálu šanci.

Přála bych si poděkovat Romanu Kačírkovi, který celý život proplouvá bez účtu na Facebooku a byl mi inspirací, aby peďák vzniknul a fungoval pro studenty, kteří to mají stejně. Ráda bych poděkovala Martinu Benešovi, který jako první vyslovil název peďák a trpělivě snáší, když ho nutím všechno stále předělávat, Tomáši Ryzovi, který mi pomohl obrnit se vůči všem negativním faktorům. Děkuji Karolínce a Kačence Svobodovým, které věnovaly neuvěřitelné množství času Cerebru a psaním článků, včetně každodenních emotikonových zdravic, bez kterých už bych ráno nedokázala vstát z postele, děkuji Denči Knotkové, která prohlásila, že si myslela, že spolky jsou od toho, aby se lidi poznávali a pili spolu, a tak vznikla Social Night PedF UK a za hlavu se hodila nadbytečná byrokracie. Děkuji Tomáši Valentovi, který se jako první zpravodajec stal hlasem peďáku při souhrnech. Anet Kostkové, která je neuvěřitelně samostatná, silná a nezávislá osobnost, která mě nepřestává mile překvapovat. Štefce Bílkové, o které jsem si v prváku myslela, že to je šprtka a bavit se s ní nikdy nebudu, a dnes si neumím představit, že by se bez její kontroly vypustil článek do éteru a jsem ráda, že jsem dostala od života šanci ji skutečně poznat. Děkuji Alence Škopové, jejíž přítomnost navazuje tu největší pohodu, kamkoliv se vrtne. Léni Vaňkové, která vystoupila z řady a podala mi pomocnou ruku, když už jsem nemohla dál a moje tělesná schránka to nezvládala, Karlu Voskovi, že  jako jediný mě uměl vypnout, protože jinak by se mi uvařil mozek. A děkuji Báře Imriškové, o které si myslím, že je tím nejlepším, co mohl peďák získat a přeji jí ve vedení, aby ji to bavilo, aby to nehrotila a byla vždy sama sebou.

Eliška Kryčerová