IC CUNI na PedF UK

29

SRPEN, 2016

Erasmus
Studenti
Zahraničí

Drazí studenti a kolegové, určitě jste už někdy slyšeli o programu Erasmus. Věřím, že někteří z vás o něm nejen slyšeli, ale dokonce ho sami prožili!

S těmi, kteří si programem Erasmus prošli se shodneme, že se jedná o unikátní zkušenost, která zahrnuje nejen poznání akademické, ale také poznání nových přátelství, nemluvě o zkušenostech, které jste si ani nepředstavovali, že zažijete. Možná jste se také setkali s lokálními studenty, kteří Erasmus studentům pomáhali začlenit se do chodu místní univerzity, a ukazovali svou zemi a život místních svým prostřednictvím. V tom případě jste potkali členy některých mezinárodních klubů, které ve světě na univerzitách existují. Karlova univerzita má také takové kluby. Já bych vám nyní s radostí představila:

IC CUNI pokrývá všech 17 fakult Univerzity Karlovy. Všichni naši členové jsou dobrovolníci z řad studentů, kteří se rozhodli věnovat část svého volného času péči o studenty z cizích zemí. Zajišťuje několik služeb pro studenty Erasmus – Buddy Programe, Orientation Week, eventy v průběhu semestru a mnohé další.

Nyní si zkuste představit následující situaci: přijíždíte do nové země, nového města, kde strávíte minimálně šest měsíců. Možná je to vaše první cesta, možná už jste protřelí cestovatelé, které jen tak něco nevyvede z míry. Na letišti si vezmete svá zavazadla a vejdete do letištní haly.V tu chvíli se začnete sami shánět po nejbližších informacích, dopravě, supermarketu… Nebo na vás na letišti čeká usměvavý student, který vám nejen ukáže místo, kde si můžete koupit lístek na autobus a sníst sendvič a ještě vám povypráví vtipnou historku, jak musel uskakovat turistovi s vozíkem plným kufrů, až z toho vystřihl piruetu hodnou baletního sólisty Národního divadla. I tak může vypadat:

je služba studenta studentovi, kdy si v databázi přijíždějících studentů vybere toho svého, o kterého se v průběhu semestru staráte. Nejvděčnější vám bude student na začátku semestru při vyzvednutí na letišti, zařizování dokladu na dopravu, karty univerzity nebo, při prohlídce města či seznámení s dalšími českými studenty či studenty Erasmus. Záleží na vás, kolik studentů si vyberete (nicméně pro první semestr se doporučuje jeden).

IC CUNI zajišťuje také Orientation week – jedná se o týden, kdy přijíždí největší počet studentů, a kdy se pro ně připravuje největší počet seznamovacích akcí, her, výletů a party. Zde je každá pomoc vítaná. V průběhu semestru pak probíhají různé menší i větší eventy. A kde se registrovat či se dozvědět více informací?

Na webových stránkách www.ic-cuni.cz

nebo přímo u mě:  maresova@ic-cuni.cz

Kdo je více pověřenější pro IC CUNI než budoucí učitelé?

Těším se na společnou spolupráci!!

 

Zuzana Marešová

Fakultní koordinátor

IC CUNI pro PedF

Jsi aktivní?

Podívej se, jaké jsou možnosti studentského zapojení na fakultě. 

ZDE

Máš kde spát?

Přečti si důležité informace o životě na kolejích.

ZDE

Nejsi z Prahy?

Startovací informace pro mimopražské studenty.

ZDE