Kam na kafe

„Kvalita přednášky často závisí na kvalitě kávy.“ – Viktor Frankl.

5

ČERVENEC, 2016

Kavárny
Učení
Relax

Citát Viktora Frankla patří mezi mé oblíbené. Stejně jako káva. Tu piju ráno, velice často také před přednáškou a mnohdy i po přednášce. No, a pokud mám zrovna dost času a taky pocit, že chci něco víc než kávu z automatu, zamířím ze školy rovnou do kavárny – někdy s kamarády, jindy klidně sama, protože dobrá káva je sama o sobě vynikající společník. Ráda bych vám proto napsala o 3 kavárnách, které bych vám vřele doporučila.

* Café Modi

Tahle kavárnička je hodně blízko školy. Myslíkova 32 je přesně to místo, kde můžeš najít kavárnu pojmenovanou po slavném malíři. Temperamentní Ital, který působil ve Francii, Amedeo Modigliani, jakoby dokresluje atmosféru útulného prostředí. Příjemná hudba, obrazy italského umělce, milá obsluha a hlavně výborná káva – za cenu od 39 Kč do 85 Kč. Ke kávě se vždy hodí něco na zub, proto není od věci zkusit některý ze sladkých zákusků nabízených v Café Modi. V případě, že by tě snad přepadl hlad, je v nabídce i širší škála sendvičů, bagetek a salátů. A samozřejmě – večer po přednášce nemusíš mít náladu jenom na kávu. Proto by tě určitě potěšila vína, která jsou zkrátka skvělá a rozhodně je z čeho vybírat. V Café Modi je aktuálně každý čtvrtek v nějakém „stylu“, takže za barem můžeš zahlédnout obsluhu v baretkách, jako vyznavače hippies či dokonce v pyžamu. Kromě toho se zde můžeš připojit na internet, přečíst si denní tisk nebo jen tak nasávat slovy více nepopsatelnou atmosféru – a kávu.

Zkuste ji i vy: www.cafemodi.cz

Ilustrační foto

* Friends Coffee House

Na adrese Palackého 7 na tebe čeká prostorná a velice sympatická kavárna, jejíž obsluha je naprosto stejná. Za kávu zaplatíš od 45 Kč do 95 Kč, ovšem samotná káva, ta je k nezaplacení. V interiéru najdeš jak tekoucí vodu, tak knihovničku nebo krb – pohoda a romantika ke kávě jedna báseň. Samozřejmě zde také podávají drobná jídla k zakousnutí, dortíky a zákusky pak jakbysmet. A domácí limonády jsou v horkých dnech výborným osvěžením. Určitě i tady můžeš využít internet, případně popřemýšlet, jestli bys v budoucnu nepotřeboval zasedací místnost – tady totiž jednu mají a vypadá velice hezky. Ostatně – celá kavárna je opravdu hezká a, možná i podle názvu, neobyčejně přátelská.

Vítejte v kavárně Friends Coffee House

Kateřina Svobodová

Autorka textustyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9932949175858275"
data-ad-slot="1957988947"
data-ad-format="auto">

style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9932949175858275"
data-ad-slot="5051056148"
data-ad-format="auto">

style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9932949175858275"
data-ad-slot="3434722147"
data-ad-format="auto">

* Kavárna Pražírna

Jedeš-li do/ze školy zrovna metrem a máš čas a chuť na čerstvě praženou kávu, od stanice I. P. Pavlova se vydej do ulice Lublaňská 676/50 – vlastně můžeš jít i po čichu, pražená káva nádherně voní, navíc prostředí v kavárničce je nekuřácké. Činnosti obsluhování se každý den ujímají usměvaví lidé, u kterých si mimo kávy můžeš objednat i polévku, limonádu, mošt nebo pivo ze šumavského pivovaru.

Interiér kavárny doopravdy připomíná pražírnu, což je velmi příjemné, a i tady najdeš pohodlná křesílka poblíž malé knihovničky. Kavárna je otevřena každý den až do 22h, a tak se na kávu můžeš zastavit kdykoliv potřebuješ. I Pražírna nabízí wifi připojení, ale možná by to byla škoda – kávu si, ostatně úplně všude a vždycky, musíš vychutnat hlavně ty sám.

Jaká tedy je: www.kavarnaprazirna.cz

Jsi aktivní?

Podívej se, jaké jsou možnosti studentského zapojení na fakultě. 

ZDE

Máš kde spát?

Přečti si důležité informace o životě na kolejích.

ZDE

Nejsi z Prahy?

Startovací informace pro mimopražské studenty.

ZDE