Kam na pivo

„Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích.“ – Jára Cimrman

11

ZÁŘÍ, 2016

Hospoda
Pivo
Relax

V rozvrhu je občas plno volných okének, které vyplňujeme všelijak, někdo chodí do kavárny, někdo do studovny a někdo prostě na pivko. Co si budeme povídat, občas člověk ve škole prostě usíná a potřebuje se trochu hodit do klidu. Kdo jiný by měl mít lepší přehled o hospodách v okolí fakulty než První pražská pedagogická pivní peruť?! Přinášíme tedy několik tipů, kam na dobré pivo, kde se s námi také velice často můžete setkat, posedět a poklábosit.

* Kotva (Spálená 11)

Hospoda je v těsné blízkosti fakulty, točí tam Krušovice a velice obstojně se tam i najíte, navíc studenti PedF mají na jídlo, v případě že řádně vytasí svůj ISIC, slevu. Hospoda se skládá ze 2 částí „přední Kotva“ a „zadní Kotva“. Zadní část je nekuřácká a v létě na ní navazuje zahrádka, nevýhodou je, že ve 23 hodin zavírá a vy musíte chtě nechtě do přední Kotvy, tam teprve začíná party! Přední část je téměř „nonstopáč“, kouří se tam a putují o ní různé legendy, zároveň je v ní dojezd každé Perutí akce. Poslední dobou v Kotvě neustále zdražují desítku, až se skoro vyplatí pít jedenáctku. Přestože tu točí „Krušky“, tuto hospodu máme rádi. Co by to bylo za oslavu státnic, aby nezačala v Kotvě!

Zkuste ji i vy: www.restauraceukotvy.cz

Ilustrační foto

*Velryba (Opatovická 24)

Za tajným průchodem do menzy je kavárna Velryba. Říkáte si, kdo by asi chodil do kavárny na pivo, ale je tam příjemné nekuřácké prostředí, milá obsluha a skvělé pivo! Únětická desítka nebo dvanáctka, že to neznáte? Chyba! Momentálně je zde pivo levnější než v Kotvě a ještě je to pivo z minipivovaru, takže nefiltrované s krásnou barvou a vynikající plnou chutí. Kavárna je podobně jako Kotva rozdělena na kuřáckou a nekuřáckou část.

Vítejte ve velrybě: www.kavarnavelryba.cz

Stefanie Bílková

Autorka textu a tajemnice Pětipéčka

* Aida (Na Zderaze 266/11)

Pokud máte hodiny v Myslíkově ulici, tak mimo Květinové čajovny nesmíte vynechat Aidu. Proč se to tak jmenuje? Je to snad operní bar? To zjistíte jen, když to prubnete. Napovíme pouze to, že tam točí náchodského Primátora za sympatických 27 korun a v případě nouze nejvyšší se tam i dobře najíte.

Jaká tedy je: www.aidabar.cz

*U Rytíře (Zborovská 38)

Hospůdka je sice trochu dál od fakulty (tram 9 Švandovo divadlo), ale dostanete se do příjemného prostředí s milým personálem a bohatým výběrem piv. Celá hospůdka je zdobena ve stylu středověku a samozřejmě rytířů. Sortiment podniku mimo piva obsahuje velký výběr rozličných rumů a medovin. V hospůdce vyloženě nevaří obědová menu, ale mají zde velký výběr nejrůznějších laskomin jako třeba vynikající grilovaný hermelín. Ceny jsou samozřejmě studentské a každou první středu v měsíci se zde v 19h schází Předsednictvo PPPPP, takže kdybyste sem nakonec chtěli vyrazit, tak proč ne hned první středu v měsíci!

Navštivte ji i vy: U rytíře

Jsi aktivní?

Podívej se, jaké jsou možnosti studentského zapojení na fakultě. 

ZDE

Máš kde spát?

Přečti si důležité informace o životě na kolejích.

ZDE

Nejsi z Prahy?

Startovací informace pro mimopražské studenty.

ZDE