Baví tě psaní, focení, tvorba webu,kreativní činnosti či organizování?

 

Aby tvoje práce byla vidět?
Potom hledáme právě Tebe! Rozšiřujeme náš tým. :)

Hledáš praktické zkušenosti  a pár řádků do životopisu?

Reference

Jak nás vidí naši studenti a co na to okolní svět? Přečti si názory studentů a podívej se, kde jinde jsi mohl Peďák vidět.

Přečíst si

O nás

Jak vznikl Peďák? Jaké jsou jeho cíle a kdo se na něm v současné době podílí? Zjisti si o nás více.

Zjistit si

Poznej nás blíž

Podívej se do kalendáře, na kterých nejbližších akcích nás můžeš osobně poznat!

Podívat se

Proč  se zapojit?
Proč se stát aktivním studentem na škole aneb k čemu mi bude práce navíc? 

Přátelství a Kontakty

Na prvním místě je potřeba uvést přátelství a kontakty. Během života si kolem sebe vytváříš sociální síť, stejně jako tví přátelé. (Věděl jsi, že přes 6 lidí z tvého okolí znáš všechny lidi na světě?) Všichni se vyvíjíme, měníme, naše cesty někdy úplně nemíří, tam kam jsme si v životě naplánovali. Možná, že začínáme jako studenti na Pedagogické fakultě, ale kdo ví, co nás jednoho dne bude skutečně živit. Náš potenciál a naše schopnosti nás můžou zavést daleko od učitelství nebo naopak u něj zůstaneme, které ti v budoucnu mohou dopomoci k tvé vysněné práci  (Více než 2/3 pozic v zaměstnání jsou získané na základě známých. ) či k příležitostem a informacím, které budeš v životě potřebovat. Od toho tu jsou přátelé a známí, které můžeš potkat. Peďák byl založen, aby fungoval napříč všemi obory a studijními formami, právě proto, abychom se mohli vzájemně co nejvíce poznat a předat si co nejvíce zkušeností.

75% našeho týmu už díky těmto aktivitám získalo práci nebo dlohodobou brigádu v oboru i mimo něj.

Reprezentace fakulty a univerzity

Jsme hrdí studenti naší fakulty a jsme rádi, pokud na ní slyšíme pozitivní recenze. Peďák funguje na základě týmové práce – jako člen budeš patřit k těm, kteří se veřejně snaží o to, aby jejich práce a každý úspěch vedly k pozitivní pověsti Pedagogické fakulty a Univerzity Karlovy v rámci naší akademické obce i mimo ní.

 

Nastartuj kariéru

Peďák je složen z aktivních lidí, kteří si během svého studia a života už ledasco vydobyli a stáli tváří v tvář skutečným výzvám. Což je přesně to, co budeš mít možnost zažít i ty. Budeš mít možnost získat a naučit se způsoby, jakými se organizují akce, vytváří marketing, rozvíjí komunikační a sociální schopnosti. Vyzkoušíš si, jaký jsi týmový hráč a jestli dovedeš vést lidi. Máš šanci získat skutečné životní zkušenosti, které přicházejí díky produktivním studentům, kteří jsou připraveni ti pomoci a předat ti vše potřebné.

Zkušenosti

Slyšíme to stále dokola: „Máte praxi? Máte zkušenosti? Mohu vidět váš životopis? Co jste do teď dělal?“  Možná si myslíš, že napsat pár řádků na web, vyfotit pár fotek nebo sem tam pomoc s organizací akce vlastně není žádná velká práce a tolik to neznamená. To je ale hrozný omyl! Znamená to vlastně úplně všechno. Ochota vstát a jít ve svém  volném čase udělat něco navíc pro fakultu, pro dobrou věc, se počítá. V okolních státech už dávno pochopili, že nejlepší studenti a pracovní síla se nehodnotí podle nejlepších školních výsledků, ale podle toho, co jsi schopen udělat skutečně nad rámec daného. Tohle je položka, na kterou personalisté při přijímacích řízení koukají především a to i v České republice, kde se tento trend čím dál tím více stupňuje. Dobré známky už jednoduše nestačí.

Viditelnost

Naší doménou je především virtuální realita, což se v dnešní době více než hodí. Zadával jsi už do Googlu někdy své jméno? Co jsi našel, jsi spokojený? A myslíš, že personalisté také budou spokojeni? Pokud si hledáš práci  a budeš hledat opravdu dobrou práci, počítej s tím, že první co se stane u vysoce hodnocených pracovních pozic, je skutečnost, že si tě pěkně proklepnou. A tak kromě nelichotivých fotek z večírků a příšerných sestřihů ze střední by možná nebylo špatné ukázat jim, že máš už za sebou kvalitní práci, za kterou se nemusíš stydět.

Snažíme se web vést, tak aby měl přidanou hodnotu, aby měl vlastní unikátní obsah a něco hodnotného skutečně přinášel, jak moc se nám to daří můžeš vidět pro začátek zde.

Studenty, kteří jsou ochotni si najít čas a něco pro web udělat nikterak nekrátíme o jejich zásluhy. I na sebemenším kousku práce je vždycky prostor napsat, kdo se zapojil, kdo je autor. Každý člen našeho týmu je pro nás důležitý a chceme, aby na něj bylo vidět, protože si zaslouží, za to jak skvělou práci dělá.

Kreativita a zábava

Mluvíme pořád jen o práci a na to hlavní zapomínáme. Můžeme ti slíbit, že se s námi nebudeš nudit.  Jsme z nejrůznějších oborů a snoubí se proto mezi námi neskutečná míra energie, kreativity a nápadů. Vzájemně se inspirujeme, motivujeme a pomáháme si. Nepovídáme si jen o tom, že dneska vážně nevíme, co dát na facebook peďáku a že myslet si, že se nám podaří rozjet na plno 9gag pedf uk, bylo vážně naivní. Prostě se sebereme a jdeme si sednout do kavárny, do hospody, do kina. Nevnímáme se na prvním místě jako kontakty pro život, ale jako přátelé. Respektujeme vzájemné rozdíly, nesnažíme se objímat naše introverty a vždycky se znovu zasmějeme notoricky známým vtipům našich extrovertů. Bereme svět takový jaký je a v rámci našich možností se snažíme zlepšit si den a přinést do něj něco lepšího.

Přestaň si psát do šuplíku, prohlížet si skromně své fotky v temné komoře a trávit večery sám. Pojď mezi nás. Ukážeme ti, že máš na víc než si myslíš.

 

Jsi aktivní?

Podívej se, jaké jsou možnosti studentského zapojení na fakultě. 

ZDE

Máš kde spát?

Přečti si důležité informace o životě na kolejích.

ZDE

Nejsi z Prahy?

Startovací informace pro mimopražské studenty.

ZDE