Napsali o nás

Na PedF UK dali studenti dohromady unikátní databázi facebookových skupin

Skupina studentů Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, která stála již u zrodu studentského webu Pedak.cz, se rozhodla pomoci kolegům z prvních ročníků a zároveň přijít s něčím novým a originálním. Vznikl tak zajímavý a užitečný web Databáze FB skupin na PedF. Projekt byl vytvořen jako dobrovolná iniciativa a studenti se na něj složili z vlastních peněz; zapojili se také ostatní posluchači Pedagogické fakulty, kteří zasílali jednotlivé facebookové stránky do databáze tak dlouho, až se jich nasbíraly téměř dvě stovky.

Celý článek naleznete zde.

Otázky a odpovědi z českého školství

Budoucí učitelé by měli mít přehled o tom, co se aktuálně v našem školství odehrává.  Proto vznikl pětidílný seriál, kde studenti mohli porovnat názory děkanů různých pedagogických fakult i názor veřejného a soukromého sektoru.

Náš seriál zaujal víc než jen naše studenty.

Napsali o nás

Nápad na vytvoření stránek, kde student může najít vše, co potřebuje ke studiu, se mi zdá skvělý. Konečně bude vše na jednom místě, takže bude stačit pamatovat si jednu webovou adresu, kde bude jistě velké množství informací a bude jasné, kde člověk najde odpověď na své otázky ohledně studia.

Eliška Skalová

B FJ- PG, 2. ročník

Celkově oceňuju rozsah jednotlivých projektů, které jsou nejen praktické a užitečné, ale i zábavné. Myslím, že Fakultní hum(o)r není vůbec špatný nápad, vím o pár fotkách, které určitě použiju.

Rizan Badalli

B PG - IT, 1. ročník

Skvělý nápad. Doufám, že to nezprzní nějaký banánoidní nápad #f*uckPrimat. Určitě rád budu přispívat vším co mám/znám. GL

Tomáš Damian Valenta

Učitel na ZŠ - nyní člen teamu Peďák.cz

Docela se mi líbí nápad CEREBRO. Musím chodit do práce a nemám čas být na všech přednáškách. Ráda vyměním svoje zápisky z předmětů, kam můžu chodit, za ty kam chodit nestíhám. A hlavně nemusím řešit, jestli mám nějaké banány nebo ne.

Denisa Knotková

3. ročník, B D-FJ

Úplně super web! Skvělej nápad a ty názvy!!! Konečně někdo na tom peďáku něco dělá :)

Martina Krejčová

FJ-PG , 3.ročník

Myslim, ze je skvele mit skupinu lidi, ktera sdili stejne zajmy. Muzem si byt napomocni :)

Lily Semkiv

B AJ - PG, 3. ročník

Občas mi přijde, že naše fakulta dělá ze studia záměrně překážkovou dráhu. Všechny důležité věci (od toho kam se nosí kdejaký formulář, až po práci se SISem) jsem se vždy dozvěděl jedině od ostatních studentů. Mít na to jedno centrální místo je skvělej nápad. Navíc cením možnost přihlásit se do Cerebra Steam účtem :)

Vilém Živný

B ČJ-AJ, 2. ročník

Stránky jsou dobrý graficky i obsahově, srozumitelný a jednoduchý. Vše na jednom místě. gg

Lukáš Milka

B AJ - IT, 1. ročník

Buďme upřímní. Spousta z nás prostě není schopných si dělat poznámky, které by se daly po zapsání použít lépe než jako ubrousek pod svačinu, kde taky dost často ty moje končí. Jedinci mně podobní se často spoléhají na kamarády s lepší zapisovací vervou a dobrým srdcem, které se dá naštěstí sem tam uplatit čokoládou. Pak jsou tu samozřejmě stránky jako je primát, kde si můžete kupovat banány a pak tam usilovně hledat ty pravé zápisky a na třetí placený pokus stáhnete něco užitečného. Jsem hodně vděčná komukoliv, kdo dal dohromady něco takového a ráda za to zaplatím. Ale co když se někdo na peďáku rozhodne, že by to zvládl vytvořit taky? Zaměřeno na naši školu a bez placení. Od studentů pro studenty. Bude to machr? To teda bude. A na naší škole se pár takových najde. A tady je jejich dílo

Alena Škopová

B AJ -PG , 3.ročník

Opravdu super napad, stranky jsou dobre a prehledne. Zejmena ocenuji to, ze vse najdu na jednom miste, od materialu az po pomoc pri reseni problemu, jinak ty stranky jsou fakt super napad:)

Jitka Tvarohová

B IT - VZDR, 3. ročník

Je to skvělý nápad, tohle opravdu peďáku chybělo :) Teď jsme se stali světovými :)

Michaela Stejskalová

B M - IT, 2. ročník

Je skvělé, že jsou na fakultě aktivní studenti, kteří jsou ochotní se svém volném čase udělat něco navíc pro školu a pro své kolegy. Ať už jde o jakýkoliv projekt, tak to podporuji. Podle mě je to cesta, jak si studium nejenom zjednodušit, ale především užít.

Ivo Fajmon

2. ročník Nmgr, Ivo Fajmon

A co vymyslíme dál?