Relaxační zóny

 

jsou prostorem, kde mohou studenti spolu konstruktivně debatovat a tvořit za podmínek, které povedou k lepšímu studijnímu výkonu a zároveň budou mít pozitivní dopad na regeneraci organismu a s tím spojenou psychohygienu.

Projekt je zaměřen jako součást prevence před stresem a podporuje zdravý životní styl. 

Nad tímto projektem převzala záštitu  děkanka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc.

pedflogo2

Celý tento projekt je založen na dobročinnosti a sponzorských darech a je výhradně pro studenty Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Pedagogická fakulta

Univerzity Karlovy

V současné chvíli zajišťujeme finanční podporu projektu a připravujeme technické podklady.

%

Splněno

Prostory, které se již brzy změní. 

Na fakultě je několik míst, které slouží již nyní studentům jako prostor, kde se mohou učit. Avšak jejich současný stav zdaleka neodpovídá možnostem, které lze využít. Co bychom tedy chtěli pro tyto prostory především ?

Prostor pro pohodlné doučování, plánování a debaty.

Místo, kde budete moci doplnit potřebné tekutiny a v klidu se pohodlně najíst.

Více zásuvek pro elektronické přístroje jako jsou notebook, tablet či mobilní telefony aj.

Praktické úložné prostory pro odložení tašek a kabelek.

Kreativita, relaxace, inspirace – Inspirovali jsme se od zahraničních firem, kde ví, že lidé s pracovním nasazením podávají lepší výkon, když se mohou i trochu uvolnit. Chtěli bychom proto instalovat například závěsnou houpačku či síť.

Možnosti měnit prostor na základě toho, zda si potřebuje student spíše pohodlně sednout nebo pracovat u stolu. (Skládací stolky, závěsné židle a pohodlné sedačky či pytle na sezení.)

 Vycházíme z myšlenek Jana Amose Komenského.

Ten zdůrazňoval potřebu odpočinku v Didactica magna. Ta je jedním z nejvýznamnějších Komenských pedagogických spisů a byla přeložena do všech evropských jazyků.

Řešitelé projektu:

 

Pokud máte nějaký nápad, otázku či připomínku, neváhejte nám napsat: relaxacnizony.pedf.cuni@gmail.com

Mail :
ElishkaKrycerova@gmail.com
Mail:
vankle.lenka@seznam.cz