Škola na cestách

  • Škola  na cestách slouží učitelům a všem, které zajímá oblast výchovy a vzdělávání. Cílem projektu je sbírat a dělit se o zkušenosti a poznatky ze škol po celém světě.  Umožnit rozšíření obzorů a vzájemně si vypomoci v oblasti praxe.
  • Projekt je věnován reportážím, které je možné pořídit pomocí videa, fotek a krátkého článku. Materiály je možné nám zasílat hotové k publikování nebo k dalšímu zpracování, dle Vašich potřeb a přání.
  • Naší snahou je zajímavou a přitažlivou formou vznést osvětu mezi studenty o výuce na jiných školách, především zahraničních a rozšířit tak jejich obzory. Poznat vliv jednotlivých kulturních prostředí na formu vyučování a vzdělávání. Obohatit novými nápady začínající učitele v České republice.
    • Rádi vypomůžeme s grafikou, vyčištěním zvuku, střih apod.  Reportáže a články recenze budou publikovány  na stránkách pedak.cz, jeho Fb stránkách.
  • Pokud se dostaneš, ať už z důvodů brigády, práce či z vlastní zvědavosti během dovolených a cest do nějaké nové školy, neváhej se zeptat na místní chod věcí. Na učební materiály, na harmonogram dne a týdne. Každý stát má svá specifika, zvyklosti a tradice, které se prolínají i do školství. V cizích státech ti k identifikaci stačí většinou ISIC a někdy trocha trpělivosti.  Každý dobrý učitel, má touhu se dále vzdělávat a potěší ho, když se o jeho práci zajímá i někdo další.

Nezapomeň, že i v rámci exkurzí na fakultě, se můžeš dostat do prostředí nějaké cizí školy. Každá zkušenost Ti něco dá a posune Tě dál. K tomu všemu patří i schopnost komunikace a především konzultace. Lidé se často mylně domnívají, že spousta věcí v jejich životě se mohla stát jen jim samotným, ale není tomu tak. Tvůj názor a poznatky jsou důležité, protože tím někomu můžeš pomoci, až se dostane do podobné situace ve které jsi byl ty sám. :)

Eliška

Škola čili o výuce

  • Cílem projektu je sbírat a dělit se o zkušenosti a poznatky ze škol.
  • Umožnit rozšíření obzorů a vzájemně si vypomoci v oblasti praxe.
  • Jedná se o fórum, kde učitelé popisují a hodnotí školy, kde učili. Ať už se jedná o školy v České republice či zahraniční. Toto fórum má napomoci především studentům, aby nasbírali co nejvíce informací, než se dostanou k samotné praxi, ať už na školách či kroužcích.
[comments_evolved]